Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

North Harrison R-3 School District LogoNorth Harrison R-III

Main Navigation

Top

Front Page > breadcrumbs: Alumni > breadcrumbs: History > breadcrumbs: Homecoming Royalty >

Working...

Ajax Loading Image

 

Homecoming Queens and Kings

 

 

NORTH HARRISON HOMECOMING ROYALTY

 

YEAR

QUEEN

CLASS

 

YEAR

QUEEN

CLASS

1956

BECKY GIBSON

10TH

 

1970

THERESA MILLER

12TH

1957

MARY EDWARDS

12TH

 

1971

BECKY BOWEN

12TH

1958

BETTY SHERER

11TH

 

1972

TERRI DARNELL

12TH

1959

SHARON RAGAN

11TH

 

1973

CHERI PARMAN

12TH

1960

LAVAUGHN HARROLD

12TH

 

1974

CONNIE LANE

12TH CANDIDATE

1961

KAREN LYNCH

11TH

 

1975

KRISTY WILCOXSON

10TH CANDIDATE

1962

NORENA HALE

12TH

 

1976

TEYONI PETTORFF

11TH

1963

CONNIE SUTHERLAND

12TH

 

1977

PATRICIA WILSON

12TH CANDIDATE

1964

CAROL PARMAN

11TH

 

1978

KATHY FRAZIER

10TH, BOYS BB

1965

NADEEN BOOTHE

12TH

 

1979

LORI WESTLAKE

12TH CANDIDATE

1966

CATHY STOBBE

11TH

 

1980

CINDY FLOWERS

10TH CANDIDATE

1967

CONNIE BENNETT

12TH

 

1981

TAMI KAUFMAN

12TH CANDIDATE

1968

MARILYN LYNCH

12TH

 

1982

TARA KAUFMAN

11TH CANDIDATE

1969

LINDA PHILLIPS

12TH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YEAR 

QUEEN

CLASS

 

YEAR

KING

CLASS

1983

LINDA HAMILTON

12TH CANDIDATE

 

1983

GREG HALE

10TH, BOYS BB

1984

SHERYL WHITE

12TH, GIRLS BB

 

1984

MARK BLAKE

12TH, BOYS BB

1985

MARTHA HUITT

12TH, GIRLS BB

 

1985

ROD COTTON

12TH, BOYS BB

1986

BRENDA GRABILL

12TH, BOYS BB

 

1986

DARRIN YOUNG

12TH CANDIDATE

1987

KELLI BENNETT

12TH, GIRLS BB

 

1987

EDDIE ELLER

12TH CANDIDATE

1988

AMY THOMAS

12TH, SR. CLASS

 

1988

MARK PARKHURST

12TH, SR. CLASS

1989

MICHELLE MILLER

11TH, JR. CLASS

 

1989

DENNIS DELONG

12TH, BOYS BB

1990

PENNY GRABILL

12TH, SR. CLASS

 

1990

LUKE CHAMBERLIN

12TH, BOYS BB

1991

LORI HALE

10TH, BOYS BB

 

1991

BRANDON CRAIG

11TH, JR. CLASS

1992

TESHA CRACRAFT

12TH, GIRLS BB

 

1992

SHANE SKINNER

12TH, BOYS BB

1993

JOELY EIVINS

12TH, SR. CLASS

 

1993

DUSTAN WILCOXSON

12TH, GIRLS BB

1994

KYM BARNHOUSE

12TH, BASKETBALL

1994

TRAVIS BRIGGS

12TH, BASKETBALL

1995

KAREN POTTORFF

11TH, JR. CLASS

 

1995

TOMMY GILLILAND

12TH CANDIDATE

1996

ANGELA CRAIG

12TH, BASKETBALL

1996

LAREN COX

12TH, SOFTBALL

1997

TALIA KINDER

12TH, BASKETBALL

1997

JASON BRIGGS

12TH, SOFTBALL

1998

HEATHER COX

12TH, BASKETBALL

1998

ROBBIE CRACRAFT

12TH, BASKETBALL

1999

KELLEY SYDENSTRICKER

12TH, BASKETBALL

1999

JESSE FITZGERALD

12TH, BASKETBALL

2000

KELSEY COX

12TH, SOFTBALL

 

2000

ZAC FITZGERALD

12TH, BASKETBALL

2001

SHELLI CRAIG

1OTH, SOPH. CLASS

2001

KRIS COX

12TH, BASKETBALL

2002

ASHLEIGH GRYDER

11TH, JR. CLASS

 

2002

JUSTIN RICHARDSON

12TH, SOFTBALL

2003

HELENA COOK

12TH, SR. CLASS

 

2003

ADAM SHEPHERD

12TH, SR. CLASS

2004

KIMBERLY SYDENSTRICKER

12TH, BASKETBALL

2004

RANDY BEARS

12TH, SR. CLASS

2005

MANDY MAIZE

12TH, SR. CLASS

 

2005

STERLING GLENN

12TH, BASKETBALL

2006

TESSA GRYDER

12TH, SR. CLASS

 

2006

NATHAN CRAIG

12TH, BASKETBALL

2007

HEATHER CROSSLEY

12TH, SR. CLASS

 

2007

DWIGHT STEVENS

12TH, SOFTBALL

2008

KYLA EMIG

12TH, SOFTBALL

 

2008

JESSE BRANHAM

12TH, SOFTBALL

2009

KAITLYN POLLEY

12TH, SOFTBALL

 

2009

WYAT GIBSON

12TH, BASKETBALL

2010

MAZEY MANION

12TH, BASKETBALL

2010

RYAN COX

12TH, BASKETBALL

2011

SADIE KINNE

12TH, SOFTBALL

 

2011

AARON THOMSEN

12TH, BASKETBALL

2012

RACHEL THOMSEN

12TH, BASKETBALL

2012

BRETT PERKINS

12TH, BASKETBALL

2013

SAMANTHA RINEHART

10TH, SOPH. CLASS

2013

GARREN GIBSON

12TH, BASKETBALL

2014

BAILEY PERKINS

12TH, BASKETBALL

2014

LUKE STANLEY

12TH, SOFTBALL

2015

COOPER SADOWSKY

12TH, BASKETBALL

2015

REED HALLOCK

12TH, BASKETBALL

2016

HALEY CRAIG

12TH, BASKETBALL

2016

SHAWN McCHESNEY

12TH, BASKETBALL

 

 

  • RSS Icon

North Harrison R-III12023 Fir StreetEagleville, MO  64442

660-867-5221Fax: 660-867-5263

Sign up for the News Update.

Back To Top